30 yılı aşkın tecrübe

GENEL HAVACILIK A.Ş. 30 yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye’nin öncü iş havacılığı şirketidir. Türkiye’de iş jeti ve helikopter bakım onarım faaliyetlerinde lider olan GENEL HAVACILIK A.Ş. SHGM Türkiye, EASA, Suudi Arabistan, Pakistan, Lübnan, Kazakistan, Moğolistan, Kongo Cumhuriyeti, Guernsey Sivil Havacılık otoritelerinin bakım onaylarına sahiptir.  GENEL HAVACILIK A.Ş. ayrıca ABD tescilli uçaklar için şirket içi FAA A&P teknisyenine sahiptir.

GENEL HAVACILIK A.Ş. hem İstanbul Atatürk Havalimanı (LTBA) hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (LTFJ) ofis alanı, otopark, aviyonik atölyeleri, akü atölyeleri, tekerlek atölyeleri, boyahane ve depolardan oluşan ve 20.000 m2’si hangar alanı olmak üzere toplam 60.000 m2 alana sahip tesislerinde bakım faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Bakım ekibimiz, tamamen gövde, motor, aviyonik, iç ve dış tamamlama, boyama ve yenilemeye adanmış profesyonellerden oluşmaktadır. Ayrıca GENEL HAVACILIK A.Ş. Kalite ve Güvenlik Departmanı, her uçağın düzenleyici ve en yüksek profesyonel standartlara uygun olarak işletilmesini ve bakımının yapılmasını sağlar.

İş Jeti Bakımı

Uygun Maliyetli ve Güvenilir

Uçak ve uçak parçalarını en iyi durumda tutmak ve pilotların, mürettebatın ve yolcuların güvenliğini sağlamak için uygun uçak bakımı şarttır.

GENEL HAVACILIK A.Ş. iş jetleri konusunda geniş deneyime sahiptir ve yeni sabit kanatlı uçak bakımına yatırım yapmaya devam etmektedir.

GENEL HAVACILIK A.Ş. konusunda uzman ve deneyimli mühendis ve teknisyenlerden oluşan ekibiyle, her koşulda en iyi hizmeti verme yaklaşımıyla iş jeti operatörlerine yüksek kalitede uçak bakım hizmetleri sunmaktadır.

GENEL HAVACILIK A.Ş. Embraer 135/145, Falcon 900,2000, Hawker 400-700-800-850-900 , Nextant 400 XTI, Eclipse EA500, Bombardier Challenger 300 -350 , Bombardier Global Series , Bell 206-407, Cesna Alıntı XL – XLS için Üs/Hat bakımı yapabilir.

air_maint-1
İş Jeti Bakımı

Helikopter Bakımı

İnce Mekanik İşleri

Milyonlarca parçanın uyum içinde birlikte döndüğünü hayal edin. Helikopter bakımı bu nedenle yüksek hassasiyet ve kusursuz çalışma gerektirir.

GENEL HAVACILIK A.Ş. Bell helikopterleri konusunda bölgenin lider bakım firmasıdır. GENEL HAVACILIK A.Ş., programınıza uyan en iyi helikopter bakımını sağlamaya kendini adamıştır. Mobil ekiplerimiz, konumlandırma maliyetlerini en aza indirmek için yerinde kontroller ve onarımlar yapabilir.

main1
Helikopter Bakımı

Uçak Yenileme

Detaylara Gösterilen Özen

GENEL HAVACILIK A.Ş., kurumsal jetler ve turbo pervaneler için olağanüstü dış ve iç uçak yenileme ve boyama hizmeti sağlamaya adanmış kapsamlı bir beceriye sahiptir.

Ekibimiz son derece detaylı iç ve dış kısımlarda olduğu gibi, çeşitli uçaklarda birinci sınıf özel boya işleri sağlamada da uzmanlaşmıştır.

Karar ve başvuru aşamalarında müşterilerle yakın koordinasyon içinde çalışmak ve her şeyi müşterilerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre özelleştirmek birinci önceliğimizdir.

interior
Uçak Yenileme

Uçak Boyama

Mükemmel ve Elit

GENEL HAVACILIK A.Ş. özel ve deneyimli boyama ekibi ile iş jetleri ve helikopterleri boyama becerisine sahiptir.

Aircraft-Painting
Uçak Boyama

Uçak Muayenesi

Gerçek Değeri Ortaya Çıkarmak

GENEL HAVACILIK A.Ş. müşterilerin uçak alımında karar vermek için temel bilgilere sahip olmalarına yardımcı olur. Uçağı nihai teslimat muayenesinde değerlendirme, müşterilerimize varlık değerlerini yönetmeleri ve hizmetteki varlığı tüm kullanım ömrü boyunca izlemeleri için teknik temsil sağlama becerisine sahibiz. Muayene için önemli noktalar;

 • Uçağın hasar geçmişi.
  Motor ve gövde modifikasyonları
  Aviyoniklerin durumu.
  Uçak gövdesinin durumu.
  Uçağın muayene durumu.
  Motor revizyon durumu.
  Kayıt defterlerinin ve ilgili tüm belgelerin varlığı.
  Boyanın durumu.
  İç kısmın durumu.
gulf
Uçak Muayenesi

Atölyeler

Mükemmel Bir Durak

Uzman atölyelerimiz, bakım kapasitemizi desteklemek ve kritik işleri üçüncü taraflara devrederek zaman kaybetmemek üzere tasarlanmıştır.

 • Sac / yapı
  Frenler, tekerlekler ve lastikler
  NDT (seviye II & seviye III)
  Boyahane
  İç yenileme
  Temizlik
work
Atölyeler

Parça ve Bileşen Temini

Hızlı ve Doğru Hizmet

GENEL HAVACILIK A.Ş. havayollarına, uçak operatörlerine, uçak gövdesi üreticilerine ve MRO operasyonlarına uçak parçaları ve havacılık hizmetleri sağlayan bölgesel bir tedarikçidir. GENEL HAVACILIK A.Ş. havacılık endüstrisinde geniş deneyime ve en son teknolojiye sahip yüksek eğitimli personellerini kullanarak, en katı Kalite Yönetim Sistemi kapsamında kapsamlı bir uçak parçaları envanteri tutar. Satılık tüm uçak parçaları OEM’ler, havayolları veya FAA veya EASA sertifikalı ve eksiksiz sertifika ve izlenebilirlik belgelerine sahip onarım tesisleri aracılığıyla alınır veya gönderilir.

GENEL HAVACILIK A.Ş.’de amacımız, üstün havacılık ürünleri ve hizmeti sunan ve binlerce uçak gövdesi parça ve aksesuarına, uçak motor parçalarına, iniş takımı bileşenlerine, uçak aviyoniklerine, uçuş kontrollerine, uçak ışıklarına ve daha fazlasına erişim imkanı sunan, sizin için değerli bir havacılık tedariki ortağı olmaktır. Gerekli uçak parçalarını satın almak veya uçak parçalarınızı satmak için havacılık parça satıcı hizmetlerimizi kullanmak istiyorsanız, ticari havacılık endüstrisinde mevcut olan en yüksek düzeyde hizmet ve desteği alacağınızdan emin olabilirsiniz.

P4
Parça ve Bileşen Temini
 • 01.Hizmetler
  Detaylı uçak temizliği
  Uçak ölçüm ve kayıt muayeneleri
  Uçak gövdesi
  Uçak gövdesi muayeneleri
  Uçuşa Elverişlilik Yönetimi
  Aviyonikler
  Akü ve iç onarımlar
  Frenler ve tekerlekler
  CAMO hizmetleri
  Temizlik
  Müşteri hizmeti
  İç yenileme
  Hat bakımı
  Lojistik
  NDT
  Boyahane
  Part 21
  Ramp hizmetleri
  Yenileme ve modifikasyon
  Sac
  Sorun giderme
  Lastikler
  Tekerlekler
  PPI’lar dahil
 • 02.Uçak ve Tipleri için Onaylar
 • 03.Düzenleyici Yetkili Kurum Onayları
  SHY-145
  EASA Part-145
  GACA Approval (GACAR-145)
  Lebanon Approval (LAR-145)
  Pakistan Approval (PCAA-145)
  Kazakhstan Approval
  Inhouse FAA A&P
  Mongolia (MCAA.145.F3720)
  Republic of Congo (CG-OMA-016)
  Bailiwick of Guernsey (2-REG.145.282)
  Libya (LYCAR.145.053)
 • 04.Kalite ve Güvenlik Sistemi Onayları
  ISO 9001:2015
  OHSAS 18001
  ISO 14001:2015
  ISO 45001:2018
  Safety Management System (SMS)
  SHY-33A
jsss
Hizmet Merkezi
satcom__
Yetkili Satıcı
ebaaaa
Ortaklar